Bezoperacyjne, skuteczne leczenie zylakow metoda skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler - TO PRZEŁOM W LECZENIU ŻYLAKÓW.!!!

PRYWATNY GABINET CHIRURGICZNY
DUO-MED  
dr n.med. Andrzej Popow

Gabinet specjalizuje się  w leczeniu nieoperacyjnym żylaków kończyn dolnych metodą skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler. Udziela również konsultacji chirurgicznych, kwalifikuje do zabiegów chirurgicznych techniką laparoskopową (kamica pecherzyka żółciowego, przepuklina, infekcje wyrostka robaczkowego, otyłość,GERD,nowotwory). Usuwamy zmiany skórne z niezbędną histopatologią oraz leczymy chirurgicznie  wrastające paznokcie. Gabinet wykonuje badania USG Color Doppler. Leczenie żylaków odbytu czyli hemorhoidów jak również żylaków warg sromowych skleroterapią.

Duo-Med to również gabinet stomatologiczny oraz gabinet medycyny estetycznej BeautySphere. Zapraszamy. 

Kamica żółciowa jest to choroba polegająca na obecności tzw.złogów w pęcherzyku żółciowym,fizjologicznym zbiorniku żółci niezbędnej w trawieniu tłuszczy.Pojawienie się kamicy jest następstwem zaburzeń w tzw.litogeniczności żółci .Żółć jest roztworem ,który składa się z trzech równych składników: kwasów żółciowych,fosfolipidów i cholesterolu.Zaburzenia stężenia przynajmniej jednego ze składników powoduje wytrącanie się kamieni żółciowych.

Kiedy więc powstają kamienie żółciowe.
Najczęściej
-choruja kobiety/estrogeny sterują czynnościa przewodów żółciowych
-osoby odżywiające się nieregularnie/okresy głodzenia powodują nadmiar kwasów żółciowych/
-w ciązy/zaburzenia hormonalne/
-w otyłości/nadmiar cholesterolu/
Powikłania kamicy żółciowej
-ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego/gwałtownie kurczący się pęcherzyk żółciowy w trakcie spożywania soczystego posiłku zostaje zablokowany przez obecnym w nim kamień,powodując niedokrwienie i zapalenie
-żółtaczkę mechaniczną /złogi przedostaja się do głównych dróg żółciowych i blokują odpływ z nich żółci..
-ostre zapalenie trzustki/kamienie blokują nie tylko drogi żółciowe ,ale również trzustkowe powodując samotrawienie trzustki/jest to bardzo groźne powikłanie kamicy
-długotrwałe przebywanie kamieni w pęcherzyku mogą powodować powstanie nowotworu pęcherzyka żółciowego
Jedyną skuteczną metodą leczenia kamicy pęcherzyka żółciowego jest cholecystectomia .
Tzw rozpuszczanie złogów za pomocą różnych olei nie sprawdziło się ,tzw .rozkruszanie kamieni wysoką energią zewnątrz,skuteczne w kamicy nerkowej ,niestety nie ma racji bytu w kamicy żółciowej/zaburzona motoryka pęcherzyka żółciowego/.  
Cholecystektomia /ogólnie/jest to usunięcie pęcherzyka żółciowego ,który zawiera tzw złogi albo kamienie jak kto woli w stanach jego przewlekłego lub ostrego zapalenia jako powikłanie kamicy pęcherzyka żółciowego.
Aktualnie operuje się laparoskopowo przewlekłe i ostre zapalenia pęcherzyka żółciowego
W cholecystektomi laparoskopowej wykonuje się trzy ewentualnie cztery nacięcia w powłokach jamy brzusznej szer. ok. 1cm do 2.cm
Jedne zasadnicze nacięcie w okolicy pępka służy do wprowadzenia kamery ,a w końcowym etapie do usunięcia pęcherzyka.
Kolejne zwykle ,mniejsze nacięcia służą do wprowadzenia mikronarzędzi przy pomocy których wykonuje się zabieg lub osłania się sąsiednie narządy. Jest to proste ponieważ obraz w jamie brzusznej jest powiększony .
W metodzie laparoskopowej można wykonać cholangiografię śródoperacyjną,czyli wykonać prześwietlenie dróg żółciowych .
Przeciwskazania:
Wcześniej ,gdy ta metoda operacji była wprowadzana, p/wskazań było wiele ,ale obecnie nie ma przeciwskazań
Wskazania:
Aktualnie tzw.starszy wiek czy otyłość jest wskazaniem pierwszoplanowym ,kiedyś było względnym p/wskazaniem.
Obecnie uważa się ,że pacjent starszy czy otyły ma mniej powikłań po operacji laparoskopowej niż po operacji tradycyjnej. Zdecydowanie rzadziej występują zapalenia płuc ,czy tzw. rozejście się rany pooperacyjnej;/wymagające powtórnego szycia i przedłużonego pobytu w szpitalu/. Pacjent po operacji laparoskopowej zdecydowanie szybciej wychodzi ze szpitala /np. 3 dni/ i zdecydowanie szybciej powraca do pracy zawodowej praktycznie po tygodniu.
Żółtaczka i kamica tzw .przewodowa
Przed lub po zabiegu laparoskopowym wykonuje się usunięcie złogów za pomocą specjalnego gastroskopu, również bez konieczności rozległej operacji.tak więc technika rozwiązuje wiele problemów związanych z obecnościa złogów w pęcherzyku i drogach żółciowych
Kliknij aby obejrzeć film z cholecystectomii laparoskopowej

Dr n.med. Andrzej Popow - DUOMED jest ekspertem udzielającym rad na portalu Estheticon.pl.

----------------------------------

Sprawdź czy masz nadwagę: Kalkulator BMI

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej.

Rezerwacja online

Uwaga : Warto wejść w rezerwację on-line, ponieważ tu są aktualne dane na temat wolnych terminów, łatwiej wówczas zaplanować wizytę. Rezerwacja on-line jest sprzężona w programem do obsługi obu gabinetów. Program dostarczyła firma pl-soft.

Polecam !!!

---------------------

Początek strony