Bezoperacyjne, skuteczne leczenie zylakow metoda skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler - TO PRZEŁOM W LECZENIU ŻYLAKÓW.!!!

PRYWATNY GABINET CHIRURGICZNY
DUO-MED  
dr n.med. Andrzej Popow

Gabinet specjalizuje się  w leczeniu nieoperacyjnym żylaków kończyn dolnych metodą skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler. Udziela również konsultacji chirurgicznych, kwalifikuje do zabiegów chirurgicznych techniką laparoskopową (kamica pecherzyka żółciowego, przepuklina, infekcje wyrostka robaczkowego, otyłość,GERD,nowotwory). Usuwamy zmiany skórne z niezbędną histopatologią oraz leczymy chirurgicznie  wrastające paznokcie. Gabinet wykonuje badania USG Color Doppler. Leczenie żylaków odbytu czyli hemorhoidów jak również żylaków warg sromowych skleroterapią.

Duo-Med to również gabinet stomatologiczny oraz gabinet medycyny estetycznej BeautySphere. Zapraszamy. 

Co to jest chirurgia małoinwazyjna?

Jest to chirurgia wykorzystująca zdobycze współczesnej techniki do wykonywania zabiegów chirurgicznych z jak najmniejszym  narażeniem pacjenta na  uszczerbek  w tkankach. Jedną z aktualnie dominujących technik jest cholecystectomia laparoskopowa .

Co to jest laparoskopia ?

Jest to metoda mało inwazyjna  polegająca na wykorzystaniu mikrokamery i zestawu mikronarzędzi do wykonywania zabiegów operacyjnych w jamach ciała bez konieczności nacinania rozległego powłok.

Tą metodą wykonuje się diagnostykę oraz zabiegi operacyjne w :

  • klatce piersiowej
  • w jamie brzusznej
  • w tkankach podpowięziowych np. do operacji żylaków kończyn dolnych czy przepuklin.
  • w ortopedii do operowania w jamach różnych stawów m. innymi w stawach kolanowych czy barkowych bez konieczności rozległego nacinania skóry ,tkanki  podskórnej, przecinania naczyń ,nerwów.


Ta technika nazywa się  np.: artroskopia -takie zabiegi wykonuje się również w oddziale ortopedycznym w Hajnówce i nie tylko diagnostycznie ale równie wykonuje się różne skomplikowane zabiegi w stawie kolanowym.

Czy te metody są bezpieczne ?

Zdecydowanie tak.

Dlaczego ?

Ponieważ w tych technikach mało, że nacięcia skóry i powłok są znikome to jeszcze operowanie w tych strukturach jest bardzie  precyzyjne, ponieważ obraz z kamery jest powiększony, a miejsce operowane jest zdecydowanie lepiej oświetlone i widoczne niż przy tradycyjnych operacjach.

Aktualnie operuje techniką laparoskopową praktycznie wszystko tylko nie we wszystkich ośrodkach.

W hajnówce laparoskopowo operuje się ok 99 % pęcherzyków żółciowych,przewlekłych i ostrych, a także dyżurowo wyrostki robaczkowe, perforacje wrzodów, laparoskopie diagnostyczne  w ostrych i przewleklych schorzeniach jamy  brzusznej, niektóre żylaki kończyn dolnych/kruroskopia/, przepuklinę rozworu przełykowego ,przepukliny pachwinowe, niektóre guzy jelita grubego, operacje w otyłości tzw "sleev resection" .

Inni równiez operują laparoskopowo wszystko co sie kwalifikuje do takiego zabiegu.
Aktualnie są nowe trendy w chirurgii małoinwazyjnej, otóż dzieki wykorzystaniu techniki wykonywane są zabiegi operacyjne przez tzw naturalne otwory człowieka - na razie eksperymentalnie.

Dr n.med. Andrzej Popow - DUOMED jest ekspertem udzielającym rad na portalu Estheticon.pl.

----------------------------------

Sprawdź czy masz nadwagę: Kalkulator BMI

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej.

Rezerwacja online

Uwaga : Warto wejść w rezerwację on-line, ponieważ tu są aktualne dane na temat wolnych terminów, łatwiej wówczas zaplanować wizytę. Rezerwacja on-line jest sprzężona w programem do obsługi obu gabinetów. Program dostarczyła firma pl-soft.

Polecam !!!

---------------------

Początek strony