Bezoperacyjne, skuteczne leczenie zylakow metoda skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler - TO PRZEŁOM W LECZENIU ŻYLAKÓW.!!!

PRYWATNY GABINET CHIRURGICZNY
DUO-MED  
dr n.med. Andrzej Popow

Gabinet specjalizuje się  w leczeniu nieoperacyjnym żylaków kończyn dolnych metodą skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler. Udziela również konsultacji chirurgicznych, kwalifikuje do zabiegów chirurgicznych techniką laparoskopową (kamica pecherzyka żółciowego, przepuklina, infekcje wyrostka robaczkowego, otyłość,GERD,nowotwory). Usuwamy zmiany skórne z niezbędną histopatologią oraz leczymy chirurgicznie  wrastające paznokcie. Gabinet wykonuje badania USG Color Doppler. Leczenie żylaków odbytu czyli hemorhoidów jak również żylaków warg sromowych skleroterapią.

Duo-Med to również gabinet stomatologiczny oraz gabinet medycyny estetycznej BeautySphere. Zapraszamy. 

Pierwsza pomoc w nagłych urazach

1.Oparzenia
- termiczne

Schłodzenie powierzchni oparzonej - zimną wodą z kranu - ogranicza penetrację skutków działania  wysokiej temperatury

  • nigdy nie stosuj różnych wynalazków w aerozolach , nieznanych maści i tym podobne !
  • po oparzeniu i stosowaniu zimnej wody zabezpiecz oparzone miejsce tylko jałowym opatrunkiem.
  • nigdy nie bądź lepszy od chirurga,
  • wszelkie inne domowe sposoby tylko pogłębiają oparzenia

- chemiczne- na oparzenia chemiczne również jest wskazana bieżąca woda , niezależnie od tego czy to jest kwas czy zasada   (woda spłukuje i rozcieńcza daną substancję chemiczną, hamując szkodliwe działanie danej substancji na skórę lub sluzówkę). Niezależnie od od tych czynności  można zastosować w odwrotnej kolejności na kwas łagodny roztwór zasady  ,natomiast na zasadę łagodny kwas np ocet, kwas borny itd.  W/w przedstawione proste sposoby postępowania w oparzeniach nie usprawiedliwiają  od konieczności udania się do specjalisty. Jest to prosta pomoc przedmedyczna ,która na pewno ograniczy szkodliwe skutki działania wysokiej temperatury czy substancji chemicznej.

2. Odmrożenia: występują w trzech stopniach, tj. od lekkich do ciężkich. Lekkie odmrożenia charakteryzują się uczuciem palenia i kłucia w miejscu odmrożonym, blednięciem skóry i utrata czucia. W tym celu należy zastosować ciepłe (nigdy gorące) kąpiele i ostrożnie rozcierać miejsca sucha reka. Nie wolno rozcierać brudnymi szmatami lub śniegiem. Przy odmrożeniach II-stopnia, miejsca odmrożenia są ciemno czerwone lub sine,tworzą się pęcherze wypełnione przeźroczystym lub lekko krwistym płynem. Nie należy moczyć ani rozcierać odmrożonych miejsc, ani przekłuwać pęcherzy. Odmrożenie III-go stopnia SA czerwono sine lub fioletowe i następuje obumarcie skóry, pozbawienie czucia i silny ból. W tym celu należy ogrzać chorego i podać leki przeciwbólowe oraz okryć miejsca odmrożenia jałowym opatrunkiem i szybko przewieźć do szpitala.

3. Urazy naczyń: W przypadku uszkodzeń dużych naczyń zlokalizowanych na kończynach, nigdy nie wolno stosować żadnych  opasek, kręgielców powyżej   zranienia ,ponieważ może takie postępowanie doprowadzić do niedokrwienia kończyny i nieraz do amputacji, natomiast w przypadku zranienia naczynia żylnego, wręcz nasilić krwawienie. Dlatego przy aktualnym stanie wiedzy najlepszym postępowaniem jest założenie opatrunku uciskowego na samą ranę oczywiście do czasu uzyskania fachowej pomocy. W miejsce rany należy włożyć zwiniętą gazę i zawinąć bandażem. Przytrzymanie krwawiącego naczynia palcem nieraz ratuje życie.

4. Urazy kończyn/złamania, zwichnięcia, skręcenia: W przypadku zwichnięcia lub  złamania z przemieszczeniem absolutnie nie należy samemu reponować "nastawiać" takich obrażeń. Próba repozycji bez fachowej wiedzy może spowodować uszkodzenie naczynia  lub nerwu ,splotu nerwów ,a ostatecznie trwałe kalectwo-amputacja, bezwład.  A więc co trzeba zrobić gdy widzimy zniekształconą kończynę po urazie? Podstawowa zasada to unieruchomienie w takiej pozycji w jakiej jest ustawiona  kończyna. Unieruchomić  można np: podwieszając kończynę  na temblaku ,bądź poprzez obłożenie kończyny łupkami, mogą to być gałęzie ,patyki itp oraz owinięcie kończyny bandażem. W przypadku złamań kończyny dolnej stabilizatorem może być druga kończyna-wystarczy chorą kończynę przywiązać do drugiej.

5. Napad padaczkowy: epilepsja) objawia się silnymi drgawkami, utrata przytomności, piana na ustach, samowolnym oddaniem moczu. Chorego położyć na wznak, podłożyć pod głowę koc, między żeby wsunąć wałeczek z chusteczki lub ręcznika, rozluźnić ubranie i po napadzie pozostawić w spokoju.

6. Udar cieplny: występuje w pomieszczeniach o bardzo wysokiej temperaturze i dużej wilgotności. tj. powyżej 40 st. C i wilgotności 75%.W tych warunkach następuje zamroczenie. Utrata przytomności, nadmierne pocenie, przyśpieszone oddychanie, wargi lekko sine, kończyny chłodne, słabo wypełnione tętno, mięśnie zwiotczałe i inne dolegliwości. W celu pomocy chorego należy wynieść z pomieszczenia, na głowę położyć zimny kompres lub lud, podać chłodne płyny, krople nasercowe (kardiamid), zastosować w razie bezdechu sztuczne oddychanie do momentu, kiedy chory zacznie sam oddychać. Chorego należy przewieźć do szpitala.

7. Porażenie prądem elektrycznym: porażonego należy szybko usunąć spod działania prądu, wyłączyć energię poprzez wyłączenie i wykręcenie wszystkich bezpieczników. Ratujący powinien być odizolowany od ziemi i mieć założone rękawice gumowe, bądź suche rękawice wełniane i stać na izolacyjnej podłodze (podkładce gumowej, na szkle, na suchej płycie drewnianej), w butach gumowych. Porażonemu należy zastosować sztuczne oddychanie z dala od miejsca porażenia na twardej i suchej podłodze, rozluźnić ubranie pod szyja, trzymać w ciepłym otoczeniu i zabezpieczyć przed utrata ciepła . Pomoc tę stosuje się przy prądzie niskim tj250V lub niższym. Prąd o napięciu powyżej 250 V wyłącza tylko elektryk i pomocy udzielają osoby odpowiednio przeszkolone. Porażonych szybko należy przewieźć do szpitala.Jeżeli stwierdzimy że pacjent jest nieprzytomny wówczas prowadzimy akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu pogotowia.

 

Dr n.med. Andrzej Popow - DUOMED jest ekspertem udzielającym rad na portalu Estheticon.pl.

----------------------------------

Sprawdź czy masz nadwagę: Kalkulator BMI

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej.

Rezerwacja online

Uwaga : Warto wejść w rezerwację on-line, ponieważ tu są aktualne dane na temat wolnych terminów, łatwiej wówczas zaplanować wizytę. Rezerwacja on-line jest sprzężona w programem do obsługi obu gabinetów. Program dostarczyła firma pl-soft.

Polecam !!!

---------------------

Początek strony