Bezoperacyjne, skuteczne leczenie zylakow metoda skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler - TO PRZEŁOM W LECZENIU ŻYLAKÓW.!!!

PRYWATNY GABINET CHIRURGICZNY
DUO-MED  
dr n.med. Andrzej Popow

Gabinet specjalizuje się  w leczeniu nieoperacyjnym żylaków kończyn dolnych metodą skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler. Udziela również konsultacji chirurgicznych, kwalifikuje do zabiegów chirurgicznych techniką laparoskopową (kamica pecherzyka żółciowego, przepuklina, infekcje wyrostka robaczkowego, otyłość,GERD,nowotwory). Usuwamy zmiany skórne z niezbędną histopatologią oraz leczymy chirurgicznie  wrastające paznokcie. Gabinet wykonuje badania USG Color Doppler. Leczenie żylaków odbytu czyli hemorhoidów jak również żylaków warg sromowych skleroterapią.

Duo-Med to również gabinet stomatologiczny oraz gabinet medycyny estetycznej BeautySphere. Zapraszamy. 

Poza technikami typowo chirurgicznymi skutecznym sposobem leczenia niewydolnych żył powierzchownych oraz perforatorów jest skleroterapia [[99] [108]]. Terapeutyczne podstawy sklerotyzacji powstały w Lyonie w 1984 roku za sprawą Josepha-Pierre’a Eleonora. Do powstania współczesnej techniki przyczynił się Paul Lisner. Techniki aktualnie stosowane opierają się na podstawie doświadczeń Monfrex, Tessari’ego oraz Woltmana [[109]]. Metoda jest mało inwazyjna, polega na podaniu środka obliterującego w postaci płynu lub specjalnie spreparowanej piany do światła niewydolnego naczynia. Niezbędny do zabiegu jest aparat USG. Przy jego pomocy wykonuje się wkłucie igły doniewydolnego pnia żylnego oraz kontroluje się przebieg rozprzestrzeniania się piany. Piana może być podana do niewydolnej żyły odpiszczelowej, do niewydolnej żyły odstrzałkowej, do ich niewydolnych bocznic oraz do niewydolnych żył przeszywających. Lek podany do światła naczynia powoduje denaturację śródbłonka oraz skutecznie wypycha krew z naczynia. W wyniku uszkodzenia śródbłonka powstaje zakrzep określany terminem „sclerous” co ma oznaczać iż bardzo mocno związany jest z uszkodzonym przez sklerozant fragmentem żyły. Z czasem zakrzep przerasta tkanką łączną co powoduje zwłóknienie i zamknięcie chorego naczynia żylnego [[110]]. Skuteczność skleroterapii może być osłabiona w wyniku fibrynolizy. Aktywność fibrynolityczna żyły odpiszczelowej odpowiada aktywności fibrynolitycznej  żył głębokich i z wiekiem się zmniejsza [[111] [112]]. O niepowodzeniach w skleroterapii pisze się rzadko, raczej ogólnikowo. Rodzaje niepowodzeń, które wymieniane są w piśmiennictwie to:

·         zakrzepica żył głębokich,

·         martwica miejscowa skóry lub większych obszarów kończyny dolnej,

·         zatorowość płucna,

·         rekanalizacja żyły odpiszczelowej,

·         nawroty żylaków,

·         przebarwienia,

·         objawy neurologiczne,

·         alergia,

·         zapalenie miejscowe żył powierzchownych [[113] [114]].

Dr n.med. Andrzej Popow - DUOMED jest ekspertem udzielającym rad na portalu Estheticon.pl.

----------------------------------

Sprawdź czy masz nadwagę: Kalkulator BMI

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej.

Rezerwacja online

Uwaga : Warto wejść w rezerwację on-line, ponieważ tu są aktualne dane na temat wolnych terminów, łatwiej wówczas zaplanować wizytę. Rezerwacja on-line jest sprzężona w programem do obsługi obu gabinetów. Program dostarczyła firma pl-soft.

Polecam !!!

---------------------

Początek strony