Bezoperacyjne, skuteczne leczenie zylakow metoda skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler - TO PRZEŁOM W LECZENIU ŻYLAKÓW.!!!

PRYWATNY GABINET CHIRURGICZNY
DUO-MED  
dr n.med. Andrzej Popow

Gabinet specjalizuje się  w leczeniu nieoperacyjnym żylaków kończyn dolnych metodą skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler. Udziela również konsultacji chirurgicznych, kwalifikuje do zabiegów chirurgicznych techniką laparoskopową (kamica pecherzyka żółciowego, przepuklina, infekcje wyrostka robaczkowego, otyłość,GERD,nowotwory). Usuwamy zmiany skórne z niezbędną histopatologią oraz leczymy chirurgicznie  wrastające paznokcie. Gabinet wykonuje badania USG Color Doppler. Leczenie żylaków odbytu czyli hemorhoidów jak również żylaków warg sromowych skleroterapią.

Duo-Med to również gabinet stomatologiczny oraz gabinet medycyny estetycznej BeautySphere. Zapraszamy. 

1. Chirurgiczne leczenie

Polega na wycięciu chirurgicznym chorych żył, głównego pnia żyły tzw. odpiszczelowej oraz poszerzonych widocznych żylaków. Wymaga  znieczulenia.

2. Skleroterapia

Polega na podaniu specjalnego środka do chorych żył w celu ich zniszczenia a w następstwie zarośniecia i wyłączenia tych żylaków z krwiobiegu.Lek podaje się w formie płynnej oraz w postaci tzw piany. W skleroterapii niezbędne jest usg w celu identyfikacji chorych żył oraz śledzenia procesu podawania leku, tak by sklerosant nie przedostał się poza żyłę.

Przedostanie się leku do tkanki podskórnej może spowodować martwicę skóry.

3. Leczenie tzw zachowawcze.

Leczeniem zachowawczym nie usuniemy żylaków. Ma ono na celu złagodzenie objawów i dolegliwości związanych z występowaniem żylaków.
Stosowanie leków flebotropowych powoduje hamowanie objawów niewydolności żylnej.
Kompresoterapia czyli stosowanie specjalnych wyrobów uciskowych /podkolanówek, pończoch/ ma na celu spowolnienie rozwijaniu się żylaków i  profilaktyka u osób predysponowych .

W tego rodzaju leczenia należy połączyć leki flebotropowe z kompresjoterapią w celu uzyskania celu.

 4. Laseroterapia

Ma ograniczone zastosowanie tylko do tzw.pajaczków. Laserem można równiez usuwać żylaki duże ,wprowadzając
do światła żylaka specjalną sondę i niszczy się taki żylak wysoką temperaturą /tzw wewnątrznaczyniowa laseroterapia - EVLT/.
Warunek ; zylak musi byc "prosty" bez zakrętów - metoda bardzo droga

Tą metodę wspomaga się skleroterapią piankową.

5.Kriochirurgia

Jest to odmiana leczenia chirurgicznego, która polega na nacięciu skóry, wprowadzeniu specjalnej sondy do chorej żyły i zniszczenie tej zyły "zimnem".

6.Kruroskopia

Jest to metoda polegająca na tzw.podpowięziowym przecięciu perforatorów z zastosowaniem techniki laparoskopowej.

Metoda stosowana u wybranych chorych - wykonuje się również w hajnowskim szpitalu.  

 

Dr n.med. Andrzej Popow - DUOMED jest ekspertem udzielającym rad na portalu Estheticon.pl.

----------------------------------

Sprawdź czy masz nadwagę: Kalkulator BMI

Rezerwacja online

Uwaga : Warto wejść w rezerwację on-line, ponieważ tu są aktualne dane na temat wolnych terminów, łatwiej wówczas zaplanować wizytę. Rezerwacja on-line jest sprzężona w programem do obsługi obu gabinetów. Program dostarczyła firma pl-soft.

Polecam !!!

---------------------

Początek strony